Prensipler

Prensipler

Anahtar teslim faaliyetlerimizde, çalışma
yöntemlerimizi adım adım özetliyoruz.
VİLLA CALANDRA - HER EVİN BİR RUHU OLMALI
Adım. Bir .

Fiyat aralığı belirlenir

Projenin yapılacağı yere, projenin modeline, projenin kat yüksekliğine, projede kullanılacak olan malzemelere göre ortalama bir fiyat aralığı belirlenir. Eğer bu konuda mutabık kalınırsa uygun bir kapora sonrası bir sonraki aşamaya geçilir.
Adım. İki .

Proje belirlenir

Modele karar verilir ve 3d çizimleri yapılır. Bu süreç içinde müşteri revizyon hakkına sahiptir. Son olarak projenin kalitesini belirleyen uygulanacak teknik şartnameye karar verilir.
Adım. Üç .

Sözleşme yapılır

Seçilen model ve teknik şartnameye belirlenen fiyat üzerinden ödeme planları ve teslim süresi dahil edilerek sözleşme imzalanır.
Adım. Dört .

Teslim Süreci

Taahhüt edilen sürede tamamlanan projenin sözleşme şartlarına göre son kontrolleri yapılır, her iki taraf için uygun olacak bir şekilde proje teslim edilir.

Anahtar Teslim Projelerde

Üretici firma olmanın avantajları

Hafif Çelik Tasarım

Hafif çelik tasarım, projenin yapılacağı coğrafi konumun rüzgar, kar ve deprem yükleri dikkate alınarak gerekli yönetmeliklere göre tasarlanır. Ayrıca tasarım yapılırken projenin teknik şartnamesinin verileri de kaplama sırasında uygun yerlerde profiller olması için önemlidir. Kendi bünyemizdeki inşaat mühendislerince yapılan tasarımın gerekli statik kontrolleri yapıldıktan sonra roll form makinalarında üretim yapılmak üzere üretim ayarlarına geçilir.

Hafif Çelik Üretim

Projeye uygun olarak oluşturulan hafif çelik tasarım, cnc kontrollü son teknoloji roll form makinalarında çeşitli işlemlerden geçen profillerin üretilmesiyle ve bu üretilen profillerin fabrika ortamında perçinlenerek bir araya getirilmesiyle (veya isteğe göre vidalanarak) paneller oluşturulur. Panel tipleri ise; scottsdale makina parkurumuzda üretilen 14 ve 9 cm'lik gövde genişliğindeki C profillerle duvar, makas, tavan aşık, çatı aşık ve kirişlerden oluşur. Sac kalitesi, perçin kalitesi, panelleme işçiliği taşıyıcı sistemin iyi bir performans göstermesi için önemlidir. Üretimi tamamlanan malzemenin sahada nasıl montajlanması gerektiğine dair montaj paftaları ve detay çizimleri oluşturulur.

Hafif Çelik Montaj

Paneller halinde üretimi yapılmış sistem şantiyeye sevk edilir ve kurulum aşamasına geçilir. Hazırlanan montaj ve detay paftaları ile kurulum tamamlanabilir. Titiz bir çalışma ile özellikle vida sayıları kontrol edilerek yapılır. Hafif çelik bir projede montajı ve kaplamayı kolaylaştıran en önemli unsurlar; oluşturulan çelik tasarımın detayları ve tam kalibrasyon makina ayarlarıdır.
YUKARI